به نام او

گزارش برنامه جنگل های ارسباران اولی

خش خش خش، این صدای برگ در زیر پامون هست.    تا حالا از صدای خش خش برگ خسته شدید؟

سلام.

بار دیگر فرصت دیدن زیبای های بهار عاشقان بوجود آمد و آقای ملک نژاد برنامه ای دیگر در  منطقه جنگل های ارسباران را برای دوستاران رنگ ایجاد کردند.

ساعت ٢ روز پنج شنبه ۲۵/۰۸/۹۶ با حضور ١۶ نفر ، در معیت خلبان حسین آقا به طرف هادیشهر راه افتادیم و بعد از سوار شدن دو نفر میهمان و آشنابه متطقه در هادیشهر، با ادامه مسیر ، در ساعت ۶ به شهر سیه رود و منطقه کردشت رسیدیم.

شب را در زیارتگاه حضرت شعیب که بسیار تمیز و تازه ساخت بود ماندیم ، البته بعد از کلی سوال و جواب احکام دینی و غیره. و شام را در یک غذا خوری مهمان جوجه کباب های تهیه شده توسط سرپرست بودیم و در ادامه برنامه کیک خوری به مناسبت تولد ماندانا خانم ( دختر خانم صباحی) داشتیم و بعد از آن هم به زیارتگاه سید محمد آقا رفته و به محل شب مانی برگشتیم.

صبح ساعت ۵ بعد از صرف صبحانه و جمع آوری وسایل، با مینی بوس بطرف روستای اوشتبین رهسپار شده و بعد از عبور از آن روستا، در نزدیکی قشلاق ارامنه از مینی بوس پیاده شده وبعد از حرکات کششی و گرم کردن راهپیمایی جنگل را شروع کردیم.

هوای مطبوع و بوی نم، ارام ارام در بدنها رسوخ کرده و  اجازه حرکت سریع را از همگان سلب می کرد. حیف نبود از این مناطق سریع رد بشی!!!.

بعد از عبور از روستای قشلاق ارامنه و۴۰ بورخ( که بالای ۵٣ عدد پیچ بود) و شیبی تند داشت، مسیر را به سمت شمال تغییر داده و ساعت ٣ برای صرف ناهار توقف کردیم،

وای که خسته شدیم، نه از راه رفتن بلکه از صدای دلنشین خش خش هزاران برگ در زیر پایمان.    نه خسته نشدیم، لذت بردیم.

بعد از صرف ناهار به سمت روستای اولی  مسیر را ادامه دادیم که در نزدیکی روستا ی کرینگان وارد مه غلیظ شده و بعلت تاریک شدن هوا و عدم دید کافی و سختی تشخیص مسیر، به روستای کرینگان تغییر مسیر دادیم.

اما اینجا باید از جایگاه سرپرست و نقش اون در تصمیمات درست و بجا صحبت کرد. اگر سرپرست تصمیم به تغییر مسیر به طرف روستا را نمی گرفت و گروه در تاریکی شب در شیب تند جنگل و مه شدید و بدون دید در تاریکی ادامه مسیر می داد، هر اتفاقی برای اعضا امکان وقوع و بروز داشت. از سرپرست برنامه آقای ملک نژاد بخاطر تصمیم بجا و درست و شجاعانه شان تشکر فراوان داریم که باعث شدند خوشی این برنامه خوب همچنان در وجودمان باقی بماند.

در روستای کرینگان  که به زبان تاتی هم صحبت میکردند، بعد از تماس با حسین آقا و تماس با خانواده ها، برای آمدن یک نیسان از روستاهای همجوار ورزقان با همکاری اهالی روستا هماهنگ شدیم و تا آمدن آن در مسجد روستا اندکی استراحت نمودیم.

+++ در اینجا هم باید وباید از وجود کاپیتان مهربان ودوست داشتنی  وصبور باشگاه ( حسین آقا ) تشکر و قدردانی کرد ، که میخواهم درمورد عملکرد ایشان صحبتی داشته باشم .++++

دوستان در نظر داشته باشید  حسین آقا بعد از تاریک شدن و گذشت تقریبا یک ساعت از قراری که داشتیم وبا توجه به ضعیف بودن  یعنی  در حد نبودن آنتن موبایل در منطقه از طریق تلفن ثابت یکی از خانه های روستای اولی  با آقای شرافتمند در تبریز  تماس گرفته و گزارش وضعیت واعلام اینکه قرار بوده تیم ساعت ۱۷ به روستا برسد را انجام میدهد.  آقای شرافتمند با تکرار و تماسهای مکرر وبعد از مدتها  سعی  و تلاش برای برقراری ارتباط با سرپرست ، موفق به این کار میشود و در متن اس ام اس که زده بودند ، اعلام کردند که حسین آقا در شماره ثابتی منتظر تماس شماست . و به این صورت وتوسط  تلفنهای ثابت روستا های  کیرنگان و اولی  تماس ما با حسین آقا برقرار شد.پر واضح است که این حرکت بجا و با حس مسولیت حسین آقا و پیگیری وضعیت موجود توسط آقای شرافتمند که همیشه با استرس و نگرانی خواصی در فکر تیم های درحال اجرائ  برنامه های باشگاه  می باشند (( تمامی سرپرستان برنامه ها شاهد این موضوع هستند)) ، باعث شد همگی در کمال آرامش و خوشی  به مقصد و منظور خود برسیم .

همنوردان محترم با کمی تفکرواینکه اگر این اقدامات و برقرای تماس از طرف حسین آقا با تیم صورت نمیگرفت چه مشکلی پیش می آمد ؟؟؟؟؟

تیم به مکان امن و آرامی رسیده بود و در هر صورت بدون مشکل ادامه برنامه را انجام میداد.  ولی  احتمالا اعضای خانواده تیم و دوستان و بزرگان باشگاه  و یحتمل گروه یا گروهایی از امداد و نجات منطقه بی مورد نگران و در تکاپوی جستجو و کمک به تیم میشدند. و……………..

حسین آقا ممنونیم  از بودنت . انشا اله همیشه سالم وشاد باشی و شاهد خوش وقتی و خوشبختی فرزندانت باشی.

بعد از سوار شدن ١٨ نفر در نیسان(دو نفر در جلو و ١۶ نفر در عقب) به طرف روستای اولی و مینی بوس رهسپار شدیم و با خوشرویی  حسین آقا مورد استقبال قرار گرفتیم ، در نهایت سوار مینی بوس شده و  ساعت ۷ صبح روز شنبه  به خاطر حرکت آهسته مینی بوس بعلت نقص فنی به تبربز رسیدیم.

تعداد اعضای عضو شرکت کننده: ١٢نفر و  تعداد میهمان شرکت کننده : ۶نفر

سرپرست برنامه :علی ملک نژاد   سر قدم : حاج صمد احمدی نژاد و دکتر شعربافی   امدادگر : دکتر شعربافی   نفرآخرو مسئول فنی  : وحید صادقی

اسامی شرکت کنندگان :

آقایان : ۱- حاج صمد احمدی نژاد ۲- دکتر جبرئیل شعربافی ۳- محمد رضا شمس موسوی ۴- وحید حسینی ۵- سعید سعدیان ۶- علی ملک نژاد ۷- مهرداد بهاری ۸- محمد فیض خواه ۹- وحید صادقی

خانمها : ۱۰- پری مجیدنیا ۱۱- بیتا کاخ ساز ۱۲- آرزو صباحی

میهمانان :  ۱۳- خانم دریا اسکندری ۱۴- خانم ماندانا عماد ۱۵- آقای جابر بهشتی ۱۶- آقای محمد رضا کند جانی ۱۷- آقای امیر پورردی  ۱۸- آقای جعفری

نویسنده گزارش: دکتر شعربافی- علی ملک نژاد

 mehranstar
 گزارش برنامه های سال 96

خبر ۴ باشگاه

سلام …